אודות אילה

 הניסיון הטיפולי שלי

במהלך השנים צברתי ניסיון רב הן בטיפול בילדים, והן בטיפול במבוגרים ובעבודה עם הורים.

במחלקת נשים בבית החולים "איכילוב" נתתי מענה מידי לנשים ולבני זוגן בעקבות הפלה או לידה שקטה, התמודדות עם היפרמזיס (הקאות) בזמן ההיריון, דיכאון לאחר לידה, התמודדות עם מצבים גניקולוגים נוספים כמו גילוי סרטן, ליווי בזמן קבלת טיפולים, הכנה לקראת ניתוח ועוד. הפגישות כללו שיחות ודימון מודרך בעת הצורך.

במרפאות בבית החולים "דנה-דואק" לילדים פגשתי ילדים, בני נוער והורים במספר מרפאות עיקריות: זיהומיות וגסטרו ילדים ובני נוער. נפגשתי עם ילדים ומתבגרים רבים המתמודדים עם מחלות שונות כמו קרוהן, קוליטיס, HIV, מעי רגיז, צליאק, סרטן, כליות ועוד. הטיפול נתן מענה בהתאם לצורך של המטופל ובני משפחתו בנקודות זמן שונות: החל משלב הגילוי, טיפול ועד להתמודדות עם החזרה לשגרת החיים. כמו כן, טיפלתי בילדים ונוער הסובלים ממצבים פסיכו-סומטיים ומכאבים או בעיות תפקודיות כאשר מעורב מרכיב רגשי: עצירות, אנקופרזיס (הפרשת צואה בלתי רצונית בקרב ילדים), כאבי ראש, כאבי בטן, תלונות סומאטיות נוספות ועוד.

במהלך שנות עבודתי במרפאות בדנה, עבדתי גם במרפאה להפרעות אכילה (והאכלה) בגיל הרך בעבודה משותפת עם צוות רב מקצועי (דיאטנית, קלינאית תקשורת ורופאת ילדים) וטיפלתי בילדים הסובלים מקשיי אכילה שונים (בררנות, השמנה ועוד) ובמצבים בהם נדרשה עבודה בקשר הורה-ילד.

כמו כן, טיפלתי במטופלים אשר הגיעו למרפאה לבריאות הנפש באיכילוב או לשירות הפסיכולוגי החינוכי סביב קשיים רגשיים, חרדות, מצבי פוסטראומה (PTSD) ,דיכאון, OCD, התמודדות עם מצוקות יומיומיות, התמודדות עם אובדן, קשיים במציאת עבודה, קשיים בינאישיים, קשיים חברתיים, משפחתיים ועוד.

אילה נחום - פסיכולוגית ילדים מתבגרים והורים - הנסיון הטיפולי שלי

פסיכותרפיה עניינה שני בני אדם שמשחקים

יחד. מכאן נובע, שבמקום שהמשחק

אינו אפשרי, עבודתו של המטפל מכוונת

להביא את המטופל ממצב של אי יכולת

לשחק אל מצב של יכולת לשחק

(ויניקוט, 1971).